Studium Relacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy

Studium Relacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy

EDYCJA II 2019

Studium Relacji powstało z myślą o osobach, dla których ważne są relacje i chciałyby tworzyć związki, które wzbogacają ich życie. Kurs opiera się na Porozumieniu bez Przemocy (Nonviolent CommunicationNVC). Jego podstawą jest taki sposób porozumiewania się, który buduje kontakt, szacunek i wzajemne zrozumienie oraz umiejętność docierania do potrzeb swoich i rozmówców, szczególnie w sytuacjach trudnych czy konfliktowych. Uczy szczerości, otwartości i stawiania granic. Studium Relacji chce wspierać wszystkich, którzy chcą budować świadome relacje i szukają konkretnych sposobów, inspiracji i wsparcia.

Studium przeznaczone jest dla:

 • par, które chcą pracować nad świadomą relacją,
 • osób, które pragną być w satysfakcjonującym związku,
 • osób, które chciałyby wzmocnić swoje relacje partnerskie,
 • osób, dla których wyzwaniem jest komunikacja w relacji,
 • osób, które chciałyby lepiej poznać siebie i nauczyć się stawiać granice w swojej relacji,
 • wszystkich, którzy pragną kochać otwartym i pełnym sercem.

Studium obejmuje 5 weekendowych modułów (70 godzin) prowadzonych przez certyfikowanych trenerów Porozumienia bez Przemocy.

Korzyści dla uczestników

Istotną częścią studium będą ćwiczenia praktyczne, podczas których:

 • przyjrzysz się swoim wartościom i dowiesz się co jest naprawdę ważne dla ciebie w relacji i jak możesz o to zadbać,
 • nauczysz się rozpoznawać i uwzględniać potrzeby własne i partnera,
 • nauczysz się rozpoznawać, jakie komunikaty blokują porozumienie a jakie otwierają na kontakt,
 • doświadczysz jak wyrażać siebie, by zostać wysłuchanym i zrozumianym,
 • dowiesz się jak zachować szacunek do partnera i budować kontakt, kiedy spotykasz się z krytyką, zarzutami i osądami,
 • dowiesz się jak porozumiewać się w sytuacji, kiedy wydaje się, że każdy w waszym związku chce czegoś zupełnie innego,
 • dowiesz się jak radzić sobie z oczekiwaniami i żądaniami w związku,
 • zobaczysz jaki wpływ na twoją relację mają przekonania, w które wierzysz oraz sprawdzisz, czy ci służą,
 • nauczysz się jak z otwartym sercem przyjmować niedoskonałości partnera (i swoje) i pomagać mu wzrastać/rozwijać się.

Program

I MODUŁ

wrzesień 2019

JA w związku, czyli co czuję i czego potrzebuję w mojej relacji

Prowadząca: Marta Kułaga
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

II MODUŁ

Listopad 2019

No bo to TY – jak sobie radzić z oczekiwaniami w relacji i skąd w tym tyle złości?

Prowadząca: Dominika Jasińska
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

III MODUŁ

Styczeń 2020

Zawsze są jacyś ONI – czyli robię coś, bo co inni powiedzą albo co sobie pomyślą, czyli wpływ przekonań na naszą relację.

Prowadząca: Agnieszka Pietlicka,
Czwartek: 9.00-18.00
Piątek: 9.00-16.00

IV MODUŁ

Marzec 2020

Ja + Ty = MY – czyli jak to pogodzić, gdy chcemy inaczej?

Prowadzący: Beata i Piotr Hołtyń
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

V MODUŁ

maj 2020

MY i świat – czyli co wnosimy do świata i jak nasze życie z drugą osobą wzbogaca życie innych?

Prowadząca: Agnieszka Rzewuska-Paca
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

Informacje praktyczne

Miejsce szkolenia 

Gdańsk, ul. Marii Konopnickiej 7/1

Cena

 • regularna: 2950 zł od osoby (590 zł za moduł, płatne w ratach)
 • dla par: 2650 zł od osoby (530 zł za moduł, płatne w ratach)
 • gdy płatność do 10 listopada i za całość: 2750 zł od osoby (550 zł za moduł)

UWAGA!

 • Płatność realizowana jest w formie zaliczek na poczet przyszłych warsztatów. Na prośbę możliwe jest otrzymanie faktury, która jest wystawiana po każdym odbytym module.
 • Dla osób decydujących się na raty. Płatność rozłożona jest na 5 równych rat.
 • Uczestnictwo gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości pierwszej raty (530, 550 lub 590 zł w zależności od opcji płatności). W razie rezygnacji bezzwrotna.
 • Rezerwacja na stronie oznacza zapisanie się na całe Studium (V modułów) i poniesienie związanym z tym kosztów.
 • W tytule wpłaty wpisuj: "Imię i nazwisko zaliczka na Studium Relacji moduł (numer)"

Harmonogram wpłat

 • I rata (w ciągu 3 dni od zarezerwowania miejsca na stronie)
 • II rata (do 1 września)
 • III rata (do 1 listopada)
 • IV rata (do 1 stycznia)
 • V rata (do 1 marca)

Płatne na konto

Dominika Jasińska Inteligo 50 1020 5558 1111 1865 8640 0058 
z dopiskiem "Studium Relacji"

O prowadzących

Marta Kułaga Strefa NVC Studium Edukacji

 

Marta Kułaga
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla niej filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiada też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Współtworzy turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączy podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi. Jest właścicielką i dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla niej rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza: rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych. Uskrzydla ją podejmowanie wyzwań i przekraczanie swoich ograniczeń oraz prawdziwy i autentyczny kontakt z niepowtarzalnością i bogactwem drugiego człowieka.

Dominika Jasińska Strefa NVC

 

Dominika Jasińska
Certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy

Od kilku lat prowadzi zajęcia otwarte z Porozumienia bez Przemocy w ramach rocznego cyklu „Mówię, bo czuję i potrzebuję”, który doczekał się wielu edycji i kontynuacji – obecnie równolegle szkolą się 4 kolejne roczniki. Ponadto współpracuje ze szkołami, przedszkolami i firmami prywatnymi. Prowadzi mediacje oparte na NVC dla par, rodzin, osób, które ze sobą współpracują i szukają porozumienia. Jest współzałożycielką Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy w Gdańsku. Ponadto wspiera ludzi w rozwoju i zmianie prowadząc sesje indywidualne bazując na metodzie „Coaching oparty na potrzebach”. Tak mówi o mediacjach: „Mediator tworzy przestrzeń, w której może dojść do spotkania zwaśnionych stron. Dla mnie to jeden z trudniejszych zawodów, bo wymaga dużej pracy nad samym sobą a nie tylko opanowania potrzebnych kompetencji. Jednocześnie daje poczucie wpływu na rzeczywistość, pozwala łączyć się z głębokimi wartościami, zarówno swoimi jak i klienta – to zwykle piękny moment”.

Agnieszka Pietlicka Strefa NVC Constructive Communication

 

Agnieszka Pietlicka
Certyfikowana Trenerka Porozumienia bez Przemocy

Agnieszka pracuje jako trenerka NVC od ponad 15 lat. Jej specjalnością jest przekładanie podejścia, które jest jej osobistym sposobem na życie, na potrzeby różnego rodzaju organizacji – od armii (Niemcy), poprzez uniwersytety, po szkołę (Francja) i firmy (Polska). Wspierała pracowników takich organizacji jak Millennium, Huawei, Raynat, Essilor, Axa, BNP Paribas, MAN, BMW, Good Food, Bundeswehra i innych. Uwielbia obserwować transformację ograniczających przekonań i moc tych, które nam służą. W swojej pracy łączy Porozumienie bez Przemocy, The Work (Byron Katie) oraz narzędzia Systemów Wewnętrznej Rodziny (IFS). Jej największymi nauczycielami są jej dwaj synowie.

Beata Hołtyń Strefa NVC Studium

 

Beata Hołtyń
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Doktor psychologii, adiunkt na UKW – przez ponad 15 lat zajmowała się tematyką wsparcia w rodzinie i małżeństwie, terapią rodzin, psychologią wychowawczą oraz kreatywnością. Wykładowca, naukowiec, trener; napisała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. ‚Małżeństwo i wsparcie’, wielokrotnie prezentowała swoje opracowania na różnorodnych konferencjach, przetłumaczyła z języka angielskiego kilka książek. Nie do końca zadowolona z psychologii, próbowała zrozumieć relacje międzyludzkie szkoląc się, podróżując i mieszkając za granicą – ponad rok w Indiach oraz w Anglii. Odnalazła w NVC brakujące ogniwo łączące naukowe teorie oraz praktykę. Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy szczególnie w obszarze wspierania relacji w związku. Prywatnie – podróżnik i fotograf – razem z mężem zwiedziła ponad 20 krajów w Europie, Afryce oraz Azji. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami.

Piotr Hołtyń Strefa NVC Studium

 

Piotr Hołtyń
Certyfikowany trener Porozumienia bez Przemocy

Szczególnie zainteresowany jest obszarem wspierania relacji oraz implementacją NVC w organizacjach. Mieszka w Bydgoszczy, prowadzi warsztaty z Porozumienia Bez Przemocy. Pracował w międzynarodowych korporacjach (Lucent, Alcatel, Nokia). Rozczarowany hierarchicznymi sposobami zarządzania zdecydował się szukać innych dróg oraz sposobów porozumienia. Zajmuje się life coachingiem w duchu NVC oraz mediacjami. Autor kilku artykułów naukowych. Prywatnie – szczęśliwie żonaty, trener, podróżnik, fotograf.

Agnieszka Rzewuska-Paca Strefa NVC

 

Agnieszka Rzewuska-Paca
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach

Prowadzi warsztaty z komunikacji i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, szkół i organizacji. Jako trenerka zajmuje się przede wszystkim tematyką świadomości siebie w komunikacji, pracą z intensywnymi emocjami – jak złość, poczucie winy i wstyd oraz budowaniem porozumienia poprzez dialog oparty na szczerości i empatii. Jest trenerką w wielu programach oferujących NVC w Polsce, m.in. Studiów Podyplomowych PBP Collegium Civitas oraz Studium Komunikacji i Studium Relacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy w Gdańsku. W pracy indywidualnej skupia się na wspieraniu swoich klientów w docieraniu do swoich zasobów oraz wzmacnianiu swojej sprawczości i mocy. Prowadzi również mediacje w oparciu o NVC. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest budowanie relacji z dziećmi. Od 2014 roku na stałe współpracuje z warszawskim przedszkolem "Zielona Wieża", gdzie wspieraa kadrę w codziennej pracy. Regularnie prowadzi warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych. W pracy bazuje przede wszystkim na Porozumieniu bez Przemocy (NVC), podejściu którego uczyła się od czołowych światowych trenerów – m.in. Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Sarah Peyton, a także Marshalla Rosenberga – twórcy tego podejścia. Jednak inspiracje czerpie z wielu źródeł – m.in. od Jaspera Juula (Family Lab), z zen-coachingu, mindfulness, focusingu, IFS (Internal Family Systems), pracy z ciałem czy metaforami. Tłumaczy warsztaty NVC. 

Koordynatorka Projektu

Karina Stencel
+48 508 572 548

Kontakt: studiumrelacji@strefanvc.pl